NOVINKY A UDÁLOSTI

[12.6.2009] První ročník, druhý závod…ČMN Prospeed CUP - 7. 6. 2009 Brno

Divácky nejvděčnější opět byla kategorie Powerbike – když těsně před vámi startuje přes 40 litrových motorek, je to hukot, ze kterého kardiakům selhává pumpička. Na pole-position stál Dan Havlín s časem 2:15,445, ale v závodě se jelo ještě rychleji a vítěz tam dal dokonce 2:13,989, což byl zároveň nejrychlejší čas dne, který byl zvlášť honorován malým soudkem piva.
Dana v první řadě doplnil ještě vítěz minulého závodu Honza Harák a druhý Marek Hartl, na čtvrtém placu po pádu v tréninku chyběl Alan Krecar. Nebudeme vás napínat, vítěz i jeho sekundant byli opět stejní, ale tentokrát už to nebylo tak jednoznačné a půlvteřinka v cíli byla pěkně „o prsa“. Třetí dojel po heroické bitvě s vítězem kvalifikace Aleš Nechvátal na sériově se tvářícím GSX-R s přelepenými světly, který na cílovce předvedl takové rozvlnění stroje, že přihlížejícím pořádně ztuhnul úsměv.
Ten se jim zase navrátil při vyhlašování vítězů. Rozdávaly se energy drinky Ed Hardy (dostali jej i všichni jezdci po dojezdu do cíle), spreje a oleje Midland a jako na správných závodech nechybělo ani stříkání šampaňským. Ještě že jej dostali v každé třídě jen první tři a ne všech dvanáct jezdců, kteří si odnáší poháry, protože jinak bychom tu sladkou lepenici z naší nafukovací ČMN brány v životě nedostali. Více informací přinášejí České Motocyklové Noviny č. 22 a web icmn.cz