NOVINKY A UDÁLOSTI

[14.7.2007] Testovací závod GEC

Tým jsme nazvali No Brain Racing a zachovali jsme i typické číslo našeho domovského týmu tedy 49. Naším třetím jezdcem se stal kamarád Michal, kterého jsme však oba poznali až v Brně. Hlavním cílem bylo pobavit se a užít si ježdění po Brněnském okruhu, ale byla tu i parta našich kamarádů, která založila konkurenční tým DOVI Bike Racing Team a tak soupeření mohlo začít.

Už v dopolední kvalifikaci jsme však poznali, že jet proti DOVI Racing Teamu nebude nic jednoduchého, jelikož kvalifikant Roman alias Mág, který mimochodem dlouhá léta jezdil volnou třídu a zkoušel i MR v supersportech a následně celkem úspěšně i supermoto, dal 2,24,8 oproti mému kvalifikačnímu času 2,32,9! Výsledkem kvalifikace bylo 46. místo na startovním roštu pro DOVI Bike Racing Team a 63. místo pro náš No Brain Racing Team z celkem 67 týmů z čehož jeden nesplnil kvalifikační limit, ale přesto byl nakonec vpuštěn do závodu.

Startoval jsem já. Byl to celkem opatrný manévr, ale náš konkurenční tým DOVI odstartoval až za mnou, jelikož se obával skrumáže v první zatáčce. Prvních pár kol jsem se snažil jet relativně rychle a přiblížit se pátečním časům, kdy jsem atakoval čas 2.30, ale necítil jsem potřebnou jistotu v motorce ani v sobě samém a asi ve čtvrtém kole mě předjel Martin z týmu DOVI racing a neodpustil si přitom "drzé" mávnutí rukou. Snažil jsem se zachytit jeho nástup, ale zcela marně. Začínal jsem pomalu chápat ty horečnaté přípravy konkurenčního týmu před závodem týkající se přezouvání zadních gum na závod a cítil jsem, že moje problémy při akceleraci z pravých zatáček pomalu, ale jistě narůstají. Při výměně jsme dostali od DOVI racing první kolo. Od nás byl teď na trati Mirek, snažil se, ale jeho časy byly ještě o chlup horší než moje, naplno se u něj projevoval blok z nedávného pádu ve Schwantzově zatáčce, přesto jel čistě a vyrovnaně. Proti němu jel Mág od kterého náš tým brzy dostal další kolo přímo na trati. Je tu další výměna a na trať vyjíždí přemotivovaný Michal sází tam pár nejrychlejších kol našeho týmu, časy jsou okolo 2,33 - 2,34. Asi po deseti minutách jeho jízdy je však u boxové zdi rušno. Michal neprojel! Dostávám pokyn, abych se oblékl a připravil. Říkám si, že to nemůže být tak zlý, ale přesto uposlechnu. Za několik minut vidí náš tým přibíhat Michala boxy bez motorky. Nejhorší předpoklad se naplňuje, Michal s tím praštil! Vyjíždím a vím, že mě čeká "dlouhá šichta", pojedu dokud mi nedojde benzín. Snažím se jak to jde, ale nedokážu se přiblížit ani časům z první jízdy a na průjezdech vidím, že jsem až o 2-3 sekundy horší než v mé první jízdě. Snažím se ještě víc, ale mé snažení ukončuje velký smyk, který mi oznamuje, že můj stařičký slick mě definitivně opustil. V tu dobu tuším, že na trati budu muset vydržet ještě cca 30 min. Snaha si nyní soustřeďuje na udržení současných časů. Konečně se rozsvěcuje kontrolka benzínu a já zajíždím k výměně. Nastupuje Mirek, jede opětovně vyrovnaně a spolehlivě jako předchozí jízdu. Dovídám se, že Michal upadl v nájezdu na cílovku a že on i motorka je celkem OK. Trocha odřeného laku a ohnutý tlumič řízení, který už se válí u stanu na podložce. Michal oznamuje, že jde na 100% do poslední 40-ti minutovky. Je tu poslední výměna a Michal vyráží bojovně na trať. Dovídám se od konkurenčního týmu, že zajíždíme cca o 10 sekund horší časy na kolo než DOVI racing, který se rozjel k opravdovému závodu. Michal se naplno ztotožňuje se jménem našeho týmu a po pádu opětovně sází časy pod 2,35!

Je tu šachovnice, dojeli jsme a to je naše vítězství! Při kontrole výsledků navíc zjišťujeme, že nejsme ani poslední! Náš tým No Brain Racing se umístil na skvělém 58. místě celkově. Naši kamarádi a konkurenti s týmu DOVI racing se umisťují na skvělém 40. místě celkově a v tvrdé zahraniční konkurenci si připisují jeden nezanedbatelný primát. Svým bezchybným a profesionálním výkonem jsou první mezi českými týmy ve startovní listině vůbec!

Máme to za sebou, pár oslavných burnoutů, stříká šampaňské, rozdávají se poháry a probíhají vzájemné gratulace jezdců obou týmů. Byl to super zážitek a musíme to někdy zopakovat, chrlíme ze sebe vzájemně…
Miloš alias SP-man [Miloš]

 


PARTNEŘI:

Copyright 2007-2009 - InterLogic s.r.o.
Všechna práva vyhrazena